Ozdobna studnia drewniana w ogrodzie

Coraz bardziej popularne w naszych ogrodach stają się studnie. I to nie studnie prawdziwe, z takich, z których czerpiemy wodę do podlewania kwiatów, ale takie które będą pełnić funkcję wyłącznie ozdobną. Studnia ozdobna to doskonały element dodatkowy naszego ogrodu, dzięki której to wygląd naszego ogrodu stanie się bardziej swojski i magiczny.
Studnie taką możemy kupić w różnych sklepach. Mogą to być zarówno wszystkie sklepy ogrodnicze jak i niekiedy sklepy budowlane.
Jaką studnię wybrać? Jaki materiał będzie najlepiej prezentował się w naszym ogrodzie.
Bez wątpienia będzie to drewno, tak więc studnia drewniana będzie najlepszym i najbardziej odpowiednim wyborem.
Studnia taka ma najczęściej podstawę koła i jest obudowana drewnianymi belkami, listewkami czy też deszczułkami.
Bardzo atrakcyjnie mogą też wyglądać studnie drewniane, które mają dołączone dekoracyjne narożniki. Podobne występują czasami w domkach jakimi są domki drewniane czy altanki ogrodowe.

Kwiaty na ślub

Konstrukcja takiej drewnianej studni często posiada również stromy daszek.
Aby nasza studnia wyglądała bardzo realistycznie i przyciągała uwagę odwiedzających nas gości, między słupkami, które znajdują się po bokach studni na której wspiera się daszek możemy zawiesić kołowrót a na nim blaszane wiaderko.
Studnię taką możemy udekorować innymi drewnianymi dodatkami, jak i postawić na jej daszku różnego rodzaju kwiaty w doniczkach.
Tak zaaranżowany wygląd studni z pewnością będzie pięknie i estetycznie prezentował się w naszym ogrodzie.